Nehoda se naštěstí obešla bez zranění

K nehodě osobního a nákladního auta na D6 vyjížděly všechny složky IZS. Událost, která se stala v úterý 29. září večer, se naštěstí obešla bez zranění.

„K nehodě mělo dojít tak, že 57letý řidič nákladní soupravy jel v pravém jízdním pruhu, přičemž zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a jiným okolnostem, které je možno předvídat, a to pomaleji jedoucímu automobilu,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Zřejmě nejel takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost na jakou má rozhled a aby do vozidla nenarazil, měl strhnout řízení. Vlivem toho přejel do levého jízdního pruhu, kde boční částí narazil do zde projíždějícího osobního auta. Řidič ve smyku vyjel mimo komunikaci, kde narazil do oplocení dálnice. S řidiči byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění,“ doplnila.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 170 tisíc korun. Řidiči nákladní soupravy uložili dopravní policisté pokutu.