Při dopravně bezpečnostní akci „Y“ bylo zjištěno 21 dopravních přestupků

Alkohol či jiné návykové látky za volant řidičů nepatří. Z tohoto důvodu se uskutečnila během pátku, 5. června, dopravně bezpečnostní akce „Y“ . Byla zaměřena především kontrolu dodržování zákazu jízdy pod vlivem alkoholických nápojů a návykových látek. Více jak desítka policistů kontrolovala řidiče po celém Sokolovsku. Mimo jiné se zaměřili také na problematiku převozu drog, zbraní, odcizených věcí a nelegální migraci osob.

 „Během čtyř hodin policisté zkontrolovali 124 osobních vozidel,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Zjistili celkem 21 dopravních přestupků, přičemž 19 vyřešili pokutou a 2 oznámili na příslušný úřad k projednání. U jednoho řidiče byla provedenou dechovou zkouškou zjištěna hladina alkoholu v krvi a v jednom případě ukázal orientační test u řidiče přítomnost návykových látek,“ sdělil.

 Nejčastěji policisté řešili nevyhovující technický stav vozidel, a to celkem v šesti případech. Dalším častým přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to ve čtyřech případech.

Policisté budou i nadále v dopravně bezpečnostních akcích na pozemních komunikacích v celém Karlovarském kraji pokračovat.