Sliboval rekonstrukci domu, kterou ani nezačal. Zálohy utratil

Na povedenou firmu natrefil muž, který chtěl rekonstrukci domu. Jednatel při podepsání smlouvy vyinkasoval zálohu, práci však neprovedl a peníze utratil.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže z Chodova, kterého obvinili ze spáchání zpronevěry.

„Obviněný muž měl slibovat provedení rekonstrukce domu, a to v termínu do konce prosince roku 2018,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Valtová. „Vše začalo tím, že měl uzavřít v polovině listopadu roku 2018 s jednatelem firmy v Horním Slavkově takzvanou smlouvu o dílo. Na základě této smlouvy mu byla vyplacena finanční záloha ve výši kolem 30 tisíc korun na zapůjčení a koupi stavebního materiálu k zhotovení stavby. To však muži nestačilo a následně mu byli ve dvou případech poskytnuty další zálohy ve výši kolem 30 tisíc korun. Ty měl potřebovat například na zaplacení ubytovaných řemeslníků. K rekonstrukci domu však vůbec nedošlo a údajný materiál ani nezakoupil. Získané finance ze záloh si měl muž vědomě a úmyslně přisvojit a použít pro vlastní potřebu,“ upřesnila.

Celkem tak způsobil škodu ve výši kolem 60 tisíc korun.

Za uvedený přečin mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let za způsobenou větší škodu.