Policisté vyjížděli k několika nehodám motorkářů

Nedělní slunečné počasí vylákalo k projížďce v Karlovarském kraji spoustu motocyklistů. Bohužel třem z nich jízdu překazili dopravní nehody, které se neobešly bez zranění. Alkohol byl u prvních řidičů ze dvou dopravních nehod vyloučen orientační dechovou zkouškou. U třetí dopravní nehody však zkouška vyšla s pozitivním výsledkem, a to s nejvyšší naměřenou hodnotou 3,44 promile alkoholu. Dopravní nehody jsou nadále v šetření policie.

Foto: Policie ČR

K první dopravní nehodě motorkáře v neděli 18. srpna vyjížděli dopravní policisté ze Sokolova krátce před pátou hodinou odpolední na silnici třetí třídy č. 00635. „Pětadvacetiletý řidič motocyklu jel ve směru od obce Loket směrem k obci Hory,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Při průjezdu pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a technickému stavu komunikace. Při jízdě zatáčkou se měl leknout protijedoucího vozidla, přejel do protisměru, kde došlo k nárazu motocyklu a pádu řidiče do svodidel. Řidič při dopravní nehodě utrpěl zranění, se kterým byl následně letecky transportován do nemocničního zařízení,“ doplnila. Ke zranění dalších osob nedošlo. Škoda na motocyklu a poškozených svodidlech je celkem předběžně vyčíslená kolem 67 tisíc korun.

Stejného dne k dopravní kolizi motorkáře vyjížděli také dopravní policisté z Karlových Varů. „K té došlo na silnici první třídy č. 13 ve směru jízdy od obce Boč směrem na Klášterec nad Ohří. V místě, kde se dva jízdní pruhy v jednom směru sbíhají v jeden jízdní pruh, řidič ve věku 49 let se svým motocyklem narazil do před ním jedoucího osobního vozidla. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění motorkáře, který byl na místě ošetřen osádkou vozidla rychlé záchranné služby,“ vysvětlila mluvčí. Ke zranění dalších osob naštěstí nedošlo. Škoda způsobená dopravní nehodou je předběžně odhadnuta kolem 100 tisíc korun.

O dvě hodiny později bylo přijato další oznámení o havárii motocyklisty, ke které došlo na silnici druhé třídy č. 222 ve směru od Kyselky směrem na Karlovy Vary. „Šestadvacetiletý řidič motocyklu značky SYM u kempu Hubertus přejel do protisměru, kde nejprve vjel vlevo mimo komunikaci a následně na komunikaci havaroval. Při pádu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice,“ upřesnila Zuzana Týřová.