Bývalému příteli spálila půl milionu korun

Až na dva roky by mohla jít do vězení sedmadvacetiletá žena z Františkových Lázní. Když se rozcházela s přítelem, spálila mu peníze. Nešlo o žádnou malou sumu, ale o půl milionu korun. 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmadvacetileté ženy z Františkových Lázní, kterou obvinili ze spáchání přečinů krádeže a ohrožování oběhu tuzemských peněz.

„Žena žila ve společné domácnosti ve Františkových Lázních se svým pětatřicetiletým přítelem,“sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Ten měl dostat darem v polovině roku 2018 finanční prostředky od svého otce. Po vzájemné domluvě měla žena peníze uschovat v bytě, ve kterém žili. Na místo, kam peníze uschovala, se jí měl muž několikrát zeptat, ale ta mu nikdy konkrétní místo neprozradila. V polovině letošního roku měla dvojice řešit několik partnerských sporů. Po jejich následném rozchodu chtěl muž finanční prostředky, které dostal od svého otce, ovšem těch se už nedočkal. Tyto peníze měla totiž žena z bytu odcizit a poté spálit,“ upřesnil. 

Tímto svým jednáním měla pětatřicetiletému muži způsobit škodu ve výši 500 tisíc korun.