Kam přišel, tak kradl. Už sedí ve vazbě

Velmi nenechavé ruce má třiadvacetiletý muž. Dalo by se říct, že kam přišel, tak kradl. V pneuservisu se mu zalíbily klíče od auta a náležitě toho využil. Sedl do cizího auta a odjel. Snad aby ho plně využil, pomohl známému se stěhováním. Vůbec mu nevadilo ani to, že má zákaz řízení motorových vozidel. Pak se pravděpodobně rozhodl, že půjde do restaurace. Jenže ouha, bylo zavřeno. Ani to ho nezastavilo, dveře poničil a uvnitř se pořádně napakoval. Jeho bystrému oku neunikl notebook, cigarety, alkohol a další věci. Policistům však neutekl. Už sedí ve vazbě a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, jelikož byl za trestný čin krádeže v posledních třech.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání a třiadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Obviněný měl totiž nejdříve ve čtvrtek 6. června navštívit pneuservis svého rodinného příbuzného v Chebu, kde měl nakonec odcizit volně odložené klíče od osobního automobilu značky Mazda, který byl majiteli servisu svěřen do opravy. S tímto vozidlem měl poté třiadvacetiletý muž odjet a bez souhlasu majitele ho měl několik hodin užívat při stěhování svého známého,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

O den později měl v brzkých ranních hodinách poničit vstupní dveře a poté vniknout do jedné z restaurací v Chebu. „Tam měl odcizit televizor, notebook, několik krabiček cigaret, několik lahví alkoholu a řadu další drobné elektroniky. Odcizené věci měl třiadvacetiletý muž naložit do svého přistaveného osobního automobilu, kterým je měl odvézt do svého bydliště. Tímto svým jednáním měl způsobit škodu téměř 32 tisíc korun,“ sdělil mluvčí.

Následně měl obviněný muž se svým vozidlem ještě několik hodit jezdit v ulicích Chebu a také v jeho okolí, a to i přesto, že má vysloven zákaz spočívající v řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2020.

Po důkladném šetření policisté třiadvacetiletého muže zadrželi. Po provedených úkonech kriminalisté státnímu zástupci podali návrh na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Muže poté poslal soudce do vazební věznice.