Řidič autobusu narazil do kruhového objezdu

Na mokré silnici u Sokolova havaroval řidič autobusu. Narazil do kruhového objezdu. Událost, která se stala ve čtvrtek 13. června ráno, si vyžádala jedno lehké zranění. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 250 tisíc korun.

Foto: HZS Karlovarského kraje

„Dnes ráno krátce před šestou hodinou ranní došlo u Sokolova na silnici III. třídy s nájezdovou větví na dálnici D6 k dopravní nehodě autobusu,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu a povaze komunikace a povětrnostním vlivům (zatáčka, mokrý povrch) a narazil do kruhového objezdu. V autobuse cestovalo několik osob, přičemž jedna žena utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena do nemocnice,“ vysvětlila mluvčí.

Hasiči zajistili únik provozních kapalin a asistovali při naložení havarovaného autobusu na odtahovou službu.

Policisté s řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou v současné době v šetření dopravních policistů. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 250 tisíc korun.