Video: Zloděj nešika. Chtěl ukrást kamery, sám se natočil

Policisté měli při objasňování pokusu o krádež kamer usnadněnou práci. Zloděj se sám natočil a tak muži zákona šli najisto. Lapka si v případě odsouzení může posedět za mřížemi až tři roky, jelikož byl za obdobný skutek v posledních třech letech již odsouzen.

Policisté následně muže zadrželi a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež ve stádiu pokusu.

„Třiadvacetiletý muž z Chebu měl v plánu odcizit bezpečností kamery,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. V sobotu 22. září v nočních hodinách měl vniknout na zahradu u rodinného domu, kde bylo instalováno na nemovitosti několik funkčních bezpečnostních kamer, které snímaly okolí rodinného domu. „Zatímco majitel domu spal, tak se měl muž několik desítek minut pohybovat po jeho zahradě. Nejdříve se měl pokusit odcizit jednu z kamer, která se nacházela poblíž terasy, ale když se k ní dostával blíže, tak nalezl klíče. Ty měl následně zkoušet v zámku u dřevníku či místnosti na nářadí, ale ani do jednoho prostoru se nedostal. Poté se měl vrátit zpět k bezpečnostní kameře, kterou se pokoušel znovu odcizit, ale to se mu nepovedlo a kameru měl pouze poničit. Třiadvacetiletý muž se měl vzápětí pokusit odcizit další bezpečností kameru, ale i to mělo dopadnout stejně jako v prvním případě. Po nezdařilých pokusech měl muž pozemek opustit,“ upřesnil mluvčí.

Poškozených kamer si v ranních hodinách všiml majitel domu, který okamžitě přivolal policii. Vzhledem k tomu, že bezpečností kamery byly zcela funkční a po celou dobu snímaly pohyb třiadvacetiletého muže, tak po prohlédnutí záznamu policisté okamžitě věděli, o koho se jedná.