Výstava Roberta Vana  Memories bude k vidění v G4

U příležitosti životního jubilea světoznámého fotografa Roberta Vana bude k vidění v chebské Galerii G4 výstava s názvem Memories. Slavnostní vernisáž se uskuteční v pátek 31. srpna od 18 hodin. Výstava potrvá do neděle 14. října.Robert Vano 1

Robert Vano

Autor se původně věnoval pouze přípravě knižního projektu se shodným názvem. V návaznosti na jeho vývoj se však rozhodl vznikající publikaci doplnit.

o stejnojmennou fotografickou výstavu. Výstava poprvé představuje barevnou část autorovy tvorby, která je pro jeho rukopis netradiční. MEMORIES Roberta Vana tvoří téměř dvě stovky barevných a černobílých fotografií, pocházejících z různých časových období.

Pro výstavu v chebském Art Centru Galerie 4 autor poprvé poskytl několik barevných i černobílých fotografií, v jeho tvorbě neobvyklém, velkém formátu.

Publikace i výstava MEMORIES, přinášejí průřez jeho tvorbou od roku 1968 až po současnost, nikoli však tradičně v chronologickém pořadí, ale na základě asociací samotného autora.

Robert Vano se narodil ve slovenských Nových Zámcích v roce 1948.

Po maturitě v roce 1967 emigroval do Spojených států, kde byl zaměstnán jako talentovaný kadeřník a vizážista. Byl asistentem známých módních fotografů, od roku 1984 je samostatným fotografem. Působil v New Yorku, Paříži a Miláně, kde fotografoval pro módní časopisy. Od roku 1990 žije v Praze, pracoval například v českém vydání časopisu Elle nebo v agentuře Czechoslovak models. Od té doby pracuje jako fotograf na volné noze. Robert Vano je především módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Výstavu Robert Vano –  The Platinum Collection uvedla chebská Galerie 4 před šesti lety.

 

Galerie 4 – galerie fotografie

Františkánské náměstí 30/1,  Cheb CHEB

tel.: +420 354 422 838 úterý  –  neděle 10:00-17:00

Galerie je přístupna veřejnosti: úterý  –  neděle 10:00-17:00