S drogami v krvi a zákazem řízení sedl za volat. Už mu zabavili auto

Nepolepšitelným je pravděpodobně třiadvacetiletý muž z Mariánských Lázní. Třikrát ho během čtrnácti dnů kontrolovali policisté, kteří zjistili, že má zákaz řízení, on si však z toho nic nedělal. Jednou dokonce řídil auto s drogami v krvi. Teď mu policisté zabavili auto, a pokud ho soud uzná vinným, může si ve vězení posedět až dva roky.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže z Mariánských Lázní, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„V brzkých ranních hodinách v pondělí 30. července v Mariánských Lázních zmíněný muž řídil osobní vozidlo,“ informoval policejní mluvčí Michal Žáček. „Při silniční kontrole policisté z tamního obvodního oddělení zjistili, že má muž rozhodnutím Městského úřadu Mariánské Lázně vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Kromě toho muže vyzvali, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek v těle. Test byl pozitivní na amphetamin/metamphetamin, což potvrdil i následný toxikologický rozbor odebraného krevního vzorku z jeho těla,“ upřesnil.

S řízením si však třiadvacetiletý muž nedal pokoj. „V sobotu 4. srpna ve večerních hodinách, opět v Mariánských Lázních, byl policejní hlídkou znovu kontrolován. A stále měl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, který má platný až do poloviny následujícího roku,“ uvedl mluvčí.

Naposledy byl pak policisty zastaven v pátek 10. srpna. „Opět řídil osobní auto, stejně jako v předešlých dvou případech. Tentokrát mu však již policisté v řízení vozidla udělali přítrž. Zajistili totiž vozidlo Kia, které užil k páchání trestní činnosti, přičemž lze předpokládat, že může být uložen trest propadnutí věci,“ doplnil Michal Žáček.