Na opravené trati Cheb – Klášterec na Ohří začnou jezdit vlaky

Na trati mezi Chebem a Kláštercem nad Ohří začnou opět jezdit vlaky. Po dubnovém sesuvu celého náspu a trakčního vedení mezi stanicemi Dalovice – Hájek bude v pondělí 6. srpna v 18 hodin trať zprovozněna.

Foto: ilustrační

„První vlak s cestujícími, který úsekem projede, bude Os7013 s pravidelným odjezdem v 18:22 z Karlových Varů,“ uvedla tisková mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.  Od dnešních 18 hodin do zítřejších 12 hodin bude pro vlaky zavedena pomalá jízda 10 km/h, od zítřejších 12 hodin pojedou vlaky po dobu 15 dní pomalou jízdou 50 km/h, a to z důvodu monitorování opraveného úseku.

K poškození tratě v uvedeném úseku došlo 14. dubna letošního roku. Sesuvem byl zcela zničen železniční svršek a trakční vedení. Více o události zde. „Samotné práce probíhaly v obou traťových kolejích a spočívaly nejprve v odtěžení sesuté zeminy a vybudování nové výztuže náspu. Následně došlo k obnovení železničního svršku a trakčního vedení v délce 300 metrů.  Kompletní obnova (včetně geotechnického průzkumu, inženýrsko – geologického průzkumu, odtěžení sesuté zeminy, sanačních prací, vybudování nové výztuže náspu a obnovení železničního svršku a trakčního vedení) stála 90,7 milionů korun,“ doplnila mluvčí. 

Minimální posun zprovoznění (původní termín dokončení byl 31. července) způsobil skluz, který stavba nabrala při zahájení sanačních prací. Při zakládání náspu bylo v lokalitě několik dnů nepříznivé počasí (vytrvalé a husté dešťové srážky), a proto nebylo možné práce na náspu zahájit.

Foto: Duben 2018