Na Seebergu vystavuje obrazy Helena Šandová

Další zajímavá akce je připravená na Seebergu. Svoji tvorbu, realistické obrazy, zde představuje výtvarnice Helena Šandová.Výstava H. Šandová

Pražská výtvarnice na prodejní výstavu s názvem „Obrazy“ přivezla svá realistická díla květin, zátiší a zákoutí. Zájemci mají možnost expozici zhlédnout do 15. června.

Helena Šandová

Pochází z Chýnova u Tábora. Po ukončení studia na táborském gymnáziu přešla do Prahy, kde absolvovala obor geodézie a kartografie na stavební fakultě ČVUT a kde také od té doby žije. Celý profesní život se věnovala oboru se zaměřením na katastr nemovitostí. Pouze v 80. letech se krátce věnovala malbě na porcelán. „Kreslení mne vždy bavilo a proto jsem se rozhodla splnit si svůj sen a začala jsem studovat kresbu a malířské techniky pod vedením malířky paní Evy Wernerové – Malkovské,“ uvedla Helena Šandová. „Protože ráda zkouším něco nového, začala jsem se poslední dobou věnovat i kresbě a malbě portrétů. Moje práce jsou nejen realistické obrázky jako květiny, zátiší, krajiny, staré stavby, kapličky a zákoutí, ale i abstraktní náladové obrázky.  Motivy mých obrázků často pocházejí z jižních Čech, kam stále ráda jezdím,“ vysvětlila výtvarnice.