Divadlo připravuje nový muzikál, Miluju tě, ale …

Na jevišti Západočeského divadla v Chebu se o nadcházejícím víkendu uskuteční už druhá březnová premiéra. V pořadí šestým titulem sezóny (Ne)sourodých dvojic bude hudební revue MILUJU TĚ, ALE…, mapující vztahy mužů a žen od prvního rande až po společné stáří. Premiéra se bude konat v sobotu 24. března od 19 hodin. Reprízy jsou na programu 28. března a 5., 13. a 28. dubna, vždy od 19 hodin.Divadlo Miluju tě

Muzikál amerického dramatika Joea DiPietra Miluju tě, ale… (I Love You, You´re Perfect, Now Change) měl světovou premiéru ve Westside Theatre v roce 1996 a uváděl se nepřetržitě 12 let. Dočkal se více než 5 000 repríz, čímž se stal historicky druhou nejúspěšnější show na off-broadwayských scénách.

Formálně se tento titul více než klasickému muzikálu blíží hudební revue. Jednotlivé na sobě nezávislé komediální scénky jsou střídány originálními písněmi Jimmyho Robertse a společně vytvářejí barevnou škálu nejrůznějších podob vztahů mezi mužem a ženou. První půle je věnována fázi hledání a namlouvání partnera, druhá část večera ukazuje nástrahy, které na příslušníky obou pohlaví čekají po svatbě.

Ačkoli v muzikálu diváci uvidí  několik desítek postav, všechny jsou ztvárněny čtveřicí herců. Karolína Jägerová, Pavla Janiššová, David Beneš a Petr Németh přiznaně přímo na jevišti přecházejí z postavy do postavy a mění své herecké partnery, stejně jako člověk během dne střídá své životní role.

Video: Milan Daněk

„Tahle hra je plná velkých témat prožívaných malými, nehrdinnými lidmi, kteří se s nimi musí vypořádávat buď v běžných, každodenně žitých situacích, nebo naopak ve výjimečných, až absurdních, se kterými si pro jejich vykloubenost neví rady. (…) Jsou slabí, opatrní, někdy směšní, do určité míry bezmocní a zbabělí, jsou k smíchu i k soucitu, ale jsou to lidi. Lidi, kteří nezvládají roličky, které jim napsal osud a okolní svět a oni nemají sílu, aby si sami přepsali svůj životní scénář,“ řekl o textu hry Jiří Bábek, herec a režisér, který v Chebu tento muzikál pohostinsky režíruje.

Variabilní scénu a především množství kostýmů navrhla Ľubica Bábek-Melcerová, choreografii hudebních čísel vytvořila Ivana Dukić. Na hudebním nastudování pracovala s herci Irena Žídková, která je také v muzikálu přímo na scéně doprovází na piano. Druhým doprovodným muzikantem je houslista Jan Moc v alternaci s Annou Volkovou.

Umělecké vedení Západočeského divadla věří, že Miluju tě, ale… bude důstojným nástupcem úspěšných muzikálových titulů Ženy na pokraji nervového zhroucení a Adéla ještě nevečeřela, které v této sezóně měly či ještě budou mít derniéru.