Během noci zasahovali hasiči na 170 místech

Vítr v noci ze čtvrtka na pátek zaměstnal hasiče. Aktuální počet zásahů v regionu byl k osmé hodině ranní 112, a to na celkem 170 místech. Ve službě bylo bezmála pět stovek mužů z padesáti jednotek. Celou noc vyjížděli především k popadaným stromům, zasahovali také u poškozených střech, například v Chebu, Habartově, Karlových Varech i Toužimi.  Autor: HZS Karlovarský kraj

„Během noci zasahovali hasiči také u jedné železniční nehody, kdy na vlakovém nádraží v Novém Sedle najela lokomotiva do stromu spadlého přes koleje,“ informoval Martin Kasal, mluvčí HZS Karlovarského Kraje. Událost se obešla bez zranění i bez poškození lokomotivy.

Spadlé stromy na několika místech poškodily i dráty s elektrickým vedením. „Jeden takový případ řešili hasiči například ve Smolných Pecí u Nejdku, kde spadlé dráty navíc blokovaly vstup do domu a obyvatelka rodinného domu tak na výzvu hasičů neopouštěla dům. Až po odpojení přívodu elektřiny do poškozených drátů hasiči strom odstranili,“ sdělil mluvčí.

V pátečních dopoledních hodinách se situace již zklidnila a hasiči přijímají už jen ojediněle hlášení o spadlých stromech, převážně na vedlejších cestách.

Území Karlovarského kraje bylo ve večerních hodinách dne 23.února 2017 zasaženo velmi silným větrem, jehož rychlost v nárazech přesahovala 30 m/s. Vítr postihl zejména oblast Chebska, Kraslicka a obce v údolí řeky Ohře. V ranních hodinách dne 24.2 se vítr postupně utišuje a předpovědní model počítá s dalším poklesem jeho intenzity během dne.

Spadlé stromy na několika místech poškodily i dráty s elektrickým vedením, výpadky v dodávkách elektřiny byly hlášeny z celkem 29 obcí Karlovarského kraje.

H Počet výjezdů