Kickboxer Martínek vybojoval v mužské premiéře stříbro

Čerstvě sedmnáctiletý Jan Martínek z Mariánských Lázní poprvé zápasil mezi muži a mohl být spokojen. V rámci novoročního turnaje v kickboxu Kosa Cup 2017, jehož dějištěm bylo 14. ledna sportovní centrum Kosagym Praha, boxoval v nejtěžší váhové kategorii. Lázeňský kickboxer premiéru zvládl a z pražských Vinohrad si na západ Čech odvezl výborné druhé místo.w kickbox1

Foto: Archiv J. Martínka

„Bylo to super. Poprvé za dospělý a hned takový úspěch,“ neskrýval radost závodník Kickbox Clubu Mariánské Lázně. Ve váze nad 89 kg se v ringu nejprve utkal s o třiadvacet let starším Davidem Kozelkou, reprezentujícím barvy pořádajícího Kosagymu Praha. Hned při premiérovém zápase si Martínek připsal cenné vítězství. Ve druhém zápase se z výhry radoval Martínkův soupeř Tomáš Pittner z SK Ludus Praha. Ale i v tomto zápase byl západočeský závodník celkovému vítězi rovnocenným soupeřem a nakonec se mohl radovat ze stříbrné medaile.

Spokojený byl také Martínkův trenér. „Honzíkovo vystoupení bylo vynikající. V jeho sedmnácti letech mezi takovými chlapy, to bylo určité náročné. Myslím si, že to zvládl až nad míru dobře,“ zhodnotil vystoupení svého svěřence Josef Tarant. V zápětí dodal, že určitě je ale stále na čem pracovat. „Když ještě Honza vylepší a zrychlí ruce, tak to bude hodně dobrý,“ přemítá kouč mariánskolázeňského klubu.

Kickbox Club Mariánské Lázně má bezmála třiadvacetiletou tradici. Po delší přestávce znovu naplno funguje od září loňského roku v nové tělocvičně.  „Tréninky máme pravidelně pondělí, středa, pátek, pro začátečníky od 16:30 do 18 hodin a pro pokročilé pak od 18:00 do 19:30 v areálu Dopravního podniku v Úšovicích,“ upřesnil Josef Tarant.

Foto: Archiv J. Martínkaw kickbox2