Motorkáři na Vysoké uzavřeli sezonu

Do kostela na Vysoké se sjelo více než sedm desítek motorkářů z Čech, ale také z příhraniční části Německa. Konalo se zde Podzimní brouzdání, při kterém účastníci zavřeli sezónu. Přítomní zavzpomínali také na ty, kteří se ze svých cest už nevrátili.

Motorky všech možných značek byly k vidění v sobotu 15. října u kostela na Vysoké nedaleko Staré Vody. Milovníci rychlých strojů se sem sjíždějí několikrát ročně. Pravidelně se zde koná také tradiční Jarní a Podzimní brouzdání se žehnáním motorkám a motorářům.

„Díky spolupráci s panem farářem Řehořem Pavlem Urbanem se nám do kostela podařilo umístit pamětní desku, která připomíná všechny, kteří se nevrátili se svých cest,“ řekl president Ghost Riders Czech. „Další z důvodů je ten, že je to pěkné, reprezentativní místo takřka uprostřed přírody,“ dodal. Akce se může zúčastnit úplně každý, buď jako divák, pokud nemá motocykl, anebo aktivně jako motorkář. Mimo Jarního a Podzimního brouzdání tento rok motorkáři také například vozili děti na dětském dnu v Dolním Žandově. „Rád bych poděkoval za zapůjčení klubovny a zázemí pro následnou párty kamarádům z Cobra MC Czech, kteří nám tímto velice pomohli. Celé naší akce se mimo naši kamarádů zúčastnila široká veřejnost, a to děti i mládež nevyjímaje, což nás opravdu těší,“ doplnil president.

Více fotografií zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/2295446