Národní den železnice v Chebu se blíží

Chebské vlakové nádraží čeká v letošním roce zřejmě největší akce v jeho mnohaleté historii. Srdce každého milovníka vlaků, vláčků a lokomotiv zajásá. V sobotu 24. září se zde bude konat Národní den železnice 2016.

Fotogalerie z minulého roku – Dne železnice v Chebu.

„Takto rozsáhlá akce, jakou je Národní den železnice, potřebuje značnou přípravu. Tým, který čítá několik desítek lidí, se pravidelně schází od začátku letošního roku. Velké poděkování patří městu Cheb a Karlovarskému kraji. Důležité jsou finance, ale velká pomoc pro nás je i ta organizační, kam patří zábory prostranství, zajištění doprovodného programu, zařízení nejrůznějších povolení a administrativních úkonů, ale i zaštítění a podpora celé akce,“ shrnul Vladimír Omelka, obchodní ředitel Regionálního obchodního centra Karlovy Vary.

Na této prestižní akci se podílí celá řada organizací jako Karlovarský kraj, město Cheb, ČD, SŽDC, Policie ČR, Městská policie Cheb a spolu pořádající agentura EVENT PRODUCTION.

„Atraktivní program na samotném nádraží i v depu bude rozdělen do tří částí, nazvaných Svět historie, Svět změny a Svět zábavy. Jak už názvy napovídají, chybět nebudou historické i nejmodernější lokomotivy a vozy ani bohatý doprovodný program pro malé i velké včetně prezentace Integrovaného záchranného systému nebo ukázek modelových kolejišť.  Především nejmenší návštěvníci zde uvidí ukázky technologií starších vlakových souprav. Nebudou chybět vozy jako např. Karkulka, Bardotka nebo Kyklop. Přivezeme také nákladní vlak s parními lokomotivami, což je skutečná rarita. Počítáme, že na kolejištích a v depu budou k vidění tři desítky vlakových souprav. Celý den bude završen velkou světelnou show, která bude probíhat v prostorách DEPA,“ uvedl Michal Štěpán, člen představenstva odpovědný za osobní dopravu.

„Je třeba také upozornit chebskou veřejnost na skutečnost, že v tento den, tj. 24. září, bude do města přijíždět značné množství návštěvníků a turistů. Proto by bylo vhodné, vzhledem k navýšené dopravní situaci města, využívat posílené dopravní spoje, autobusy nebo přijít na akci pěšky,“ uvedla mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.