Záchranáře zaměstnaly tři nehody

V pondělí měli dopravní policisté napilno. Na Chebsku řešili tři dopravní nehody. Jedna se stala v Chebu, další mezi Starou Dobrou a Drmoulem, třetí pak nedaleko Dolního Žandova.

První událost se stala v Chebu na čerpací stanici, kde vznikla škoda přibližně čtvrt milionu. „Řidič nákladního vozidla značky Mercedes v areálu čerpací stanice couval k okraji komunikace, přičemž narazil do obezděného elektrického rozvaděče, který zdemoloval. S řidičem byla na místě provedena orientační dechová zkouška na alkohol, která vyšla negativně,“ uvedla Zuzana Týřová, policejní mluvčí. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Řidiči byla za přestupek uložena bloková pokuta.

„Ve druhém případě řídil devětatřicetiletý cizinec nákladní soupravu na silnici ve směru od Staré Dobré na Drmoul. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Na mokré silnici dostal smyk, přejel s návěsem do protisměru a levou zadní částí narazil do protijedoucího osobního vozidla,“ vysvětlila mluvčí. Řidička dalšího osobního vozidla musela změnit směr jízdy, aby nedošlo ke střetu s nákladním autem a havarovala mimo vozovku. Řidička a její spolujezdkyně při nehodě utrpěly lehká zranění, která jim byla ošetřena na místě. „Provedená dechová zkouška u obou řidičů vyšla s negativním výsledkem. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku 300 000 Kč. Za viníka dopravní nehody byl označen devětatřicetiletý cizinec. Na místě mu byla uložena bloková pokuta ve výši 2 000 Kč,“ doplnila Zuzana Týřová.

Třetí z nehod se stala večer u obce Dolní Žandov. Dvaadvacetiletý muž řídil auto po silnici mezi obcemi Dolní Žandov a Stará Voda. Před mostem vedoucím přes železniční trať Cheb – Plzeň přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, vyjel mimo vozovku a s vozidlem přeskočil tuto železniční trať, kde narazil do protějšího srázu,“ řekla policejní mluvčí Kateřina Böhmová. „. Zde se zachytil o trolejové vedení, které strhl a i s vozidlem dopadl na kolejový svršek do hloubky přibližně 11 metrů pod úrovní vozovky. Krátce po dopadu došlo k zachycení vozidla projíždějícím osobním vlakem jedoucího z Mariánských Lázní do Chebu. Ve vlaku se v době střetu nacházelo 10 cestujících, přičemž naštěstí nedošlo u nikoho z nich k žádnému zranění,“ dodala mluvčí. Řidič osobního automobilu byl se zraněním letecky transportován do nemocnice. Při dopravní nehodě došlo k poškození vlakové soupravy, přičemž škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 150 tisíc korun. Celková škoda i s osobním vozidlem byla předběžně odhadnuta na částku kolem 215 tisíc korun. Chebští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení a celou věc v současné době prověřují.