Poutní maraton se poběží letos již po sedmé

V sobotu se uskuteční již 7. ročník Poutního maratonu, společensko-charitativního happeningu. Trasa povede z Chebu na Maria Loreto, Waldsassen, Kappl  Sv. Anny a zpět do Chebu. Akce je určená pro všechny, kteří mají rádi pohyb. Výtěžek půjde na podporu služeb Hospice sv. Jiří.Poutní maraton 2015

Na akci, která začíná v sobotu 18. června v devět hodin ráno, jsou zváni malí i velcí, staří i mladí, kteří mají rádi pohyb, poutní místa, příjemnou partu lidí nebo chtějí podpořit charitu. Každý na startu dostane plánek trasy a je na jeho poctivosti, jak se této trasy bude držet. Čas si každý měří a v cíli hlásí sám za sebe.

„Po celou trasu maratonu, jak doufáme, i letos s účastníky „poběží“ či „pojede“ maratonský poutní obraz. Tento obraz bude možné vydražit v benefiční aukci, jejíž výtěžek je určen na podporu služby Hospice Sv. Jiří,“ informovala ředitelka farní charity Eva Kolafová.  Trasu si každý určí sám podle svých sil. „Můžete také začít ve Waldsassenu (kolem 12:00) a vydat se s námi třeba jen na Kappl (4,4 km) nebo si můžete dát 1/2 maraton z Waldsassenu přes Kappl, Buchbrunnen a sv. Annu do Chebu. Trasu si můžete i jinak přizpůsobit či zkrátit, dle vlastní potřeby. V cíli pak jen nahlásíte, jakou trasu jste absolvovali, kolik měřila kilometrů a za jak dlouho,“ dodala ředitelka.

Trasu bude možné absolvovat běžecky, pěšky nebo na kole. Před startem, po doběhu či během dne si navíc můžete vyběhnout na věž sv. Mikuláše.

Maraton probíhá za plného silničního provozu. Každý se účastní na vlastní nebezpečí a na vlastní zodpovědnost a je povinen dodržovat pravidla silničního provozu, případně pokynů pořadatelů, Městské policie či Policie ČR. Trasu všichni absolvují na vlastní nebezpečí. Děti musí mít na trasu delší než „centimaraton“ domluven vlastní doprovod.

Startovné je 50 Kč a bude použito na částečné pokrytí organizačních nákladů. Všechny další příspěvky účastníků, příznivců, sponzorů, z aukce maratonského obrazu a ze související sbírky budou prostřednictvím Farní charity Cheb věnovány na podporu služby mobilního Hospice Sv. Jiří v Chebu.

Fotogalerie z minulého ročníku: