V Chebu se konal Český pohár ve stolním hokeji

Závěrečný 10. turnaj Českého poháru ve STIGA hokeji se uskutečnil v sobotu 14. května v Chebu. Do klání se zapojilo celkem 46 hráčů, z toho 12 chebských. Dorazili také dva zahraniční účastníci – Ralph Pommerenke z německého Frankfurtu a Adam Sowa z polského Těšína.hokej 2

Úvodního slova se zhostil  chebský starosta Petr Navrátil, který turnaj oficiálně zahájil. Popřál hráčům štěstí ve hře a pozval je k prohlídce našeho krásného města. „Po odehrání dopoledních zápasů se hráči poskládali do výkonnostních skupin A, B a C. Do nejvyšší výkonnostní skupiny „A“ postoupili z chebských dva hráči – Miloslav Kubica a Michael Černý,“ popsal Jiří Kropáček, člen SHC Cheb, oddílu stolního hokeje. „Pro Michaela Černého to byla historicky první účast v této skupině. Se ziskem 8 bodů obsadil 24. místo a do play-off nepostoupil.“

Miloslav Kubica byl nejlepším chebským hráčem tohoto dne. Nasbíral celkem 22 bodů a postoupil do play-off. Zde však narazil na jednoho z nejlepších českých hráčů a finalistu Czech Open Patrika Petra z klubu THC Stiga Elites. Miloslav Kubica soupeři nic nedaroval, avšak prohrál 0:3 na zápasy a skončil celkově na patnáctém místě.

„Čtyřčlenné zastoupení měl chebský klub ve výkonnostní skupině „B“ hrané o celkové 25. místo. Michal Mašika (38.), Václav Macek (35.) ani Luboš Černý (34.) na bránu play off nedosáhli, a tak držel naději na úspěch v play off pouze Jirka Vácha,“ řekl Jiří Kropáček. „Ten postupně na své cestě do finále skupiny B „odstranil“ ve čtvrtfinále Michala Holečka z HC Stiga Kladno 3:0 na zápasy a v semifinále Roberta Ježe ze Stiga HC Benátky 3:2. Ve finále na něj čekal Vladimír Kraus z klubu THC Stiga Svitavy 93. O tom, že pohár za skupinu „B“ zůstane v Chebu, rozhodl Jiří Vácha v pátém zápase, když nedovolil Vladimíru Krausovi skórovat a vyhrál jej 2:0.“hokej 3a

Výkonnostní skupinu „C“, hranou o celkové 39. místo, ovládl další chebský hráč Jiří Kropáček před Lukášem Kahounem a Ivou Maškovou (41.). Ta bude na nadcházejícím Mistrovství republiky v Třinci bojovat o vítězství v soutěži žen.

Pohár pro celkové vítězství si nakonec odvezl Patrik Petr z klubu THC Stiga Elites, který ve finále porazil Zdeňka Matouška z HCS Žabka Praha 3:1 na zápasy. Třetí místo obsadil Filip Hamáček ze stejného oddílu. Další umístění chebských hráčů Petr Holub – 43., Jan Černák – 44., Jan Kubica – 45., Miroslava Horáková – 46. místo.

„Všem hráčům děkujeme za pomoc při organizování turnaje a gratulujeme jim k jejich výsledkům. Děkujeme také všem, kteří si přišli stigu vyzkoušet. Tímto všechny zveme na následující 8. kolo Chebské ligy ve stolním hokeji STIGA, které se koná 28. 5. 2016 v Restauraci „U Kata“ od 13:45. Více na www.shccheb.cz,“ doplnil.