Fanoušky železnice na chebské nádraží přilákal Sergej, Čmelák a Prasátko

Stovky lidí si o víkendu přišly na chebské nádraží prohlédnout historické lokomotivy s lidovými názvy Sergej, Čmelák, Prasátko a Karkulka. Konal se zde totiž další ročník výstavy historických lokomotiv, železničních modelů a modelového kolejiště.

Pro účely této atraktivní akce byla vyhrazena část třetího nástupiště. „Akci připravil už třetí rok spolek Plzeňská dráha. Snažíme se ji vždycky udělat buď 1. května, nebo 8. května,“ potvrdil jeden z organizátorů Petr Proft. Na chebské nádraží železniční vozy dorazily z Lužné u Rakovníka. „Protože je toto město odtud daleko, a lidé by se tam dostali s obtížemi, tak každý rok tyto lokomotivy dovezeme sem. Nepřivezli jsme sice parní lokomotivy, ale i tak si myslím, že měli lidé možnost spatřit kus železniční historie. Tyto lokomotivy totiž už v běžném provozu moc nejezdí a setkat se s nimi je dost výjimečné,“ podotkl Petr Proft.

Unikátní je i modelové kolejiště, které je umístěné v jednom z vyřazených železničních vozů. K vidění tu byly i ty nejnovější modely vlaků. Během výstavy se mohli děti i dospělí nechat svézt historickou posunovací lokomotivou, která se dokonce stala kulturní památkou.