Přepadl banku v Chebu. Na výslechu se přiznal, že nebyla jediná

Šestileté řádění osmatřicetiletého muže v bankách skončilo v Chebu. S penězi už ale neodešel. Při výslechu lupiče čekalo na muže zákona překvapení. Přiznal se, že během šesti let si loupením v Karlovarském a Ústeckém kraji „vydělal“ bezmála dva miliony korun. V nejbližší době budou kriminalisté podávat podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let.Přepadení banky

V pátek 23. února krátce před třetí hodinou odpolední přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o loupežném přepadení banky v Chebu. Maskovaný muž měl přistoupit v bance k přepážce a hrozil pokladní zbraní. Požadoval po ní samozřejmě vydání hotovosti. „Žena z obavy o svůj život hrozbu uposlechla, avšak duchapřítomně aktivovala tísňový hlásič a poté vydala lupiči několik desítek tisíc korun, které si uschoval do tašky. Následně požadoval vydání dalších peněz, avšak než mu je žena stačila přinést, přijela na místo přivolaná policejní hlídka, která muže na místě činu v bance zadržela i s vydanou finanční hotovostí,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Následně byl muž převezen na policejní služebnu. „Kriminalistům při svém výslechu začal sdělovat skutečnosti na základě, kterých zjistili, že muž má na svědomí přepadení několika dalších různých institucí v Karlovarském a Ústeckém kraji za posledních 6 let. Celkem si přepadením všech institucí měl přijít na částku bezmála 2.000.000 korun,“ doplnila mluvčí.

Případ si převzali kriminalisté z Odboru obecné kriminality krajského ředitelství Karlovarského kraje. Vrchní komisař zahájil trestní stíhání osmatřicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež.