Karlovarští celníci zajistili od začátku září na tržnicích ve svém regionu zboží podezřelé z porušení práv duševního vlastnictví v hodnotě bezmála 32 milionů korun. Prodejcům v Potůčkách nepomohl ani důmyslně ukrytý sklad, kde se ukrýval regál s obuví. Na Svatém Kříži celníci objevili více než 1 000 kusů zboží světoznámých značek. Zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, budou případy předány právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj a zboží bude zlikvidováno. Celníci budou v kontrolách nejen tržnic pokračovat i nadále.
Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj
„Během zatím poslední akce, ve středu 20. listopadu, na tržnici v Potůčkách na Karlovarsku zadrželi celníci bezmála 1 000 párů sportovní obuvi, napodobenin originálů, jež prodejce nabízel. Hodnota zajištěné obuvi by v případě originálních výrobků převyšovala 3 miliony korun,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková.
Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj
„Zajímavosti bylo i to, že prodejce měl v provozovně důmyslně ukrytý sklad, jež celníci odhalili. Ukrytí spočívalo v tom, že regál s nabídkou bot byl s policemi umístěn na pojízdných kolejnicích a jednoduchým zasunutím tohoto regálu došlo k zapadnutí zámku a znemožnění odhalení nelegální nabídky. Zároveň měl tento prodejce na provozovně umístěny tajné dveře do skladu, jež po zavření na první pohled připomínaly běžný regál s obuv,“ sdělila Lenka Havelková.
Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj
„Na začátku listopadu, během jednoho dne, zadrželi příslušníci při kontrole tržnice ve Svatém Kříži na Chebsku více než 1 000 kusů zboží světoznámých značek, jež vykazovalo znaky padělků. Jednalo se především o větší množství galanterních výrobků, šperků a hodinek, jejichž hodnota by převyšovala 22 milionů korun,“ doplnila mluvčí.
Příslušníci odboru Dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj od začátku září zajistili při 10 kontrolách více než 3 500 kusů zboží, u něhož vzniklo podezření z porušování práv duševního vlastnictví. Nejčastěji se jednalo o textil, obuv, galanterní zboží či hračky, kdy by hodnota v případě originálních výrobků dosahovala částky téměř 32 milionů korun.