Kamera, klapka… a Karlovarský kraj bude v hlavní roli?

Karlovarský kraj je dlouhodobě lákavou destinací pro filmaře. Přivézt jejich pozornost k regionu, to je jedna z úloh Filmové kanceláře Karlovarského kraje, která je nedílnou součástí krajské destinační agentury Živý kraj.  Ve dnech 6. a 7. května proto zavítá do regionu skupina renomovaných kameramanů, producentů a dalších filmových profesionálů, aby prozkoumala unikátní lokace vhodné pro natáčení budoucích filmových projektů.

Více fotografií z dnešní akce zde

Návštěva je organizována ve spolupráci s Czech Film Commission, která aktivně propaguje Českou republiku jako atraktivní filmařskou zemi a poskytuje komplexní informace o místním audiovizuálním průmyslu. Průvodcem této prestižní skupiny bude Ing. Lenka Šimáčková, marketingová manažerka destinační agentury Živý kraj.

Více fotografií z dnešní akce zde

„Karlovarský kraj již v minulosti prokázal svůj filmový potenciál. Natáčela se zde například celá první série seriálu Rapl, scény z trilogie Jan Hus, filmů Přání k mání a Ten, kdo tě miloval, ale i rakouského seriálu Malá bubenice. Nedávno se Františkovy Lázně staly kulisami pro pokračování oblíbeného seriálu Oktopus režiséra Jana Pachla s Jiřím Krobotem a Jaromírem Hanzlíkem v hlavních rolích, jehož premiéra je plánována na podzim letošního roku na České televizi. Karlovarský kraj je nicméně atraktivní i pro zahraniční produkce,“ uvedl Petr Židlický, ředitel destinační agentury a iniciátor vzniku krajské filmové kanceláře.

Foto z natáčení seriálu Oktopus

Během dvoudenní intenzivní Location Tour filmaři navštíví rozmanitá místa Karlovarského kraje. První zastávkou byl hrázděný statek v Milíkově, který je podle historika Muzea Cheb Štěpána Karla Odstrčila jedinečným dokladem venkovské architektury historického Chebska. „Nezaměnitelná hrázděná konstrukce, autenticky dochovaný interiér a malebné okolí muzejního statku dohromady tvoří originální kulisu někdejšího německého severozápadu Čech, která může ve srovnání s jinými českými regiony působit velmi nevšedně,“ doplňuje Odstrčil. Filmaři si následně ve Františkových Lázních prohlédli lokalitu těžby slatiny, společenský dům a lázeňský dům Windsor. V Chebu je čekalo historické jádro města včetně Františkánského kláštera, uličky Zavražděných, Špalíčku, chebských krovů a císařské falce s kaplí sv. Erharda a Uršuly. Den zakončí procházkou romantickými uličkami v Chebu a ubytováním ve Františkových Lázních.

Foto z natáčení filmu Přání k mání

Druhý den skupina zamíří do Paintballu Cheb, Glampingu v Bublině, Kostela Dobrého Pastýře v Podhradí, Fabriky Chvojka v Aši, na hrad Seeberg s okolní přírodou, do vesnice Nový Drahov a nakonec do unikátní Národní přírodní rezervace Soos a jejího okolí.

Foto z natáčení snímku Malá bubenice –  produkce Velká Británie

„Jsem rád, že filmaři zavítají také na hrad Seeberg, který je jedním z nejstarších hradů u nás a jeho historie sahá až do konce 12. století. Filmaře by mohla zaujmout například černá kuchyně, kaple anebo společenský sál,“ sdělil kastelán hradu Seeberg Jan Buriánek.

Očekává se, že tato obhlídka inspiruje filmaře k realizaci dalších zajímavých projektů v Karlovarském kraji, což přinese regionu nejen ekonomický přínos, ale i další zviditelnění jeho krás a rozmanitosti¨.

Více fotografií z dnešní akce zde