Do stanice pro záchranu živočichů Soos se dostal ochočený krkavec. Odchycen byl na soukromém pozemku v Libé na Chebsku. Podle kroužku je jeho stáří odhadováno na čtyři roky.
Foto: Stanice pro záchranu živočichů Soos
„Majitel s příslušnými doklady se může přihlásit u nás ve stanici,“ uvedla vedoucí stanice pro záchranu živočichů na Soosu Markéta Hrušková s tím, že o opeřence je dobře postaráno.
Chcete podat pomocnou ruku trvale handicapovaným zvířatům v expozicích Záchranné stanice na Soosu. Adoptovat můžete téměř jakékoliv zvíře ze zařízení. Smlouva se sjednává na rok, podle potřeb jednotlivých zvířat. Jedním z nich je liška Maruška, která kvůli svému zranění, ze kterého se zotavuje, ale do volné přírody už nebude moci být vypuštěna.
Foto: Stanice pro záchranu živočichů Soos
„Adopční poplatek je pro každé zvíře individuální a pokrývá roční náklady na jeho krmení,“ sdělila Markéta Hrušková. Pokud má jedno zvíře víc rodičů, je poplatek použit i na veterinární péči a další potřeby, jako jsou podestýlky, krmivo, ale také třeba opravy voliér, hnízdišť a kotců,“ dodala.
Vedoucí stanice pro záchranu živočichů na Soosu Markéta Hrušková
K nápadu na adopci nás přivedli sami návštěvníci stanice na prvním ročníku předvánočního setkání milovníků zvířat v Záchranné stanici, která je součástí Národní sítě stanic pro handicapované živočichy. „Akci jsme pořádali poprvé minulý rok a setkala se s velkým úspěchem. Osudy zachráněných zvířat nejsou lidem lhostejné. Přiváželi potřebné věci jako například zvířecí konzervy, stelivo, podložky, ale také pamlsky,“ doplnila vedoucí střediska s tím, že i během roku uvítají materiální pomoc.
Pokud vás adopce zaujala, výši poplatku pro vybrané zvíře a další informace se dozvíte na staničním telefonu 731 824 390.