Hádka podnapilých mužů skončila napadením a smrtí jednoho z nich

 Hádka podnapilých mužů skončila napadením a smrtí jednoho z nich. Kriminalisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Nejdku, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody na osm až šestnáct let.

 V pondělí 11. července letošního roku mělo kolem 18. hodiny dojít v bytové jednotce v Nejdku ke slovní rozepři mezi několika podnapilými muži. „Po tomto slovním konfliktu měl obviněný fyzicky napadnout sedmapadesátiletého muže. Toho měl několikrát silnými údery pěstí a také několika kopy zasáhnout do horní poloviny těla. Po tomto útoku měl obviněný fyzicky napadnout i sedmačtyřicetiletého muže, který se v bytové jednotce taktéž nacházel. Toho měl několikrát udeřit pěstí do oblasti hlavy,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

 Následně měl čtyřiatřicetiletý muž bytovou jednotku opustit, aniž by se zajímal o zdravotní stav sedmapadesátiletého muže, který byl zjevně v ohrožení života. „Svým vážným zraněním nakonec sedmapadesátiletý muž na místě podlehl. Sedmačtyřicetiletý muž byl po příjezdu Zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice k ošetření,“ uvedl mluvčí.

 Po oznámení této události na tísňovou linku 158 se policisté začali celým případem okamžitě usilovně zabývat. „Po provedených šetřeních byla zjištěna totožnost podezřelého muže, po kterém policisté a kriminalisté začali pátrat po celém Karlovarském kraji,“ sdělil Jakub Kopřiva s tím, že podezřelý muž byl zadržen po necelých dvou hodinách v bytové jednotce v Chodově.

 Policejní vrchní komisař dnes podá státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na rozhodnutí soudu si čtyřiatřicetiletý muž počká v policejní cele.