Z Františkových Lázní přejede Legiovlak do Karlových Varů

Už jen do neděle 17. dubna mají nejen obyvatelé Františkových Lázní k návštěvě leginářského vlaku. Ale kdo návštěvu nestihne, bude mít další možnost v Karlových Varech, kde bude přístupný od úterý 19. až do 24. dubna.

Nádraží Karlovy Vary bude třetí zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak od 8 do 18 hodin a o víkendu od 9 do 19 hodin.

Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky.

Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Komentované prohlídky pro veřejnost se konají ve všední dny od 14:00, o víkendech pak každou celou hodinu.