Tragická dopravní nehoda u Aše. Při nehodě zemřel spolujezdec z osobního vozidla

K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu 2. dubna letošního roku v půl osmé ráno na obchvatu Aše. Sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Opel, jedoucí ve směru od státní hranice SRN směr ke kruhovému objezdu na Žďáru, zřejmě vlivem zhoršených povětrnostních podmínek dostal na namrzlé komunikaci s vozidlem smyk a přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem značky Mercedes, které řídil pětapadesátiletý muž. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Foto: Policie ČR

„Při dopravní nehodě došlo ke zranění tří osob. Spolujezdec z osobního automobilu Opel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě bohužel podlehl,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek.“ Dva muži ze stejného vozidla ve věku 26 a 27 let byli transportováni s těžkými zraněními do nemocnice. Pětapadesátiletý řidič nákladního vozidla při nehodě neutrpěl žádná zranění,“ uvedl.

Foto: Policie ČR

„Pětapadesátiletý řidič nákladního automobilu značky Mercedes se po dopravní nehodě podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem,“ doplnil mluvčí s tím, že vzhledem k vážnosti zranění řidiče osobního automobilu nebylo možné dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu provést.

Pozemní komunikace byla po dobu vyšetřování dopravní nehody několik hodin zcela uzavřena. Policisté na místě po celou dobu řídili provoz a osobní vozidla odkláněli na objízdnou trasu.