Obrala ženu o 1,2 milionu korun

Jednašedesátileté ženě po spolupráci se sedmačtyřicetiletou ženou zbyly oči pro pláč a vyprázdněné konto. Přišla o více než milion korun.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetileté ženy ze Sokolovska, kterou obvinili ze spáchání zločinu podvodu a přečinů krádeže a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy měla obviněná žena od konce září roku 2020 do poloviny ledna roku následujícího pod záminkou úhrady právních služeb a dalších nákladů na advokáty či notáře, o nichž měla tvrdit, že pracují na vymožení peněz ze směnek jedné ze společností, postupně vylákat od jednašedesátileté ženy finanční prostředky. Jednašedesátiletá žena jí měla poslat finanční prostředky během uvedené doby hned v devíti případech. „Sedmačtyřicetiletá žena ovšem následně žádné služby jednašedesátileté ženě poskytnout neměla, finanční prostředky ze směnek taktéž nebyly vymoženy a peníze si nakonec měla ponechat pro svou potřebu,“ uvedl.

V polovině roku 2021 se měly ženy sejít v kavárně v Chebu. „Během toho měla sedmačtyřicetiletá žena odcizit jednašedesátileté ženě mobilní telefon, sdělil mluvčí s tím, že poté z něj měla vymazat nahraný rozhovor z jejich schůzky a také vzájemnou komunikaci z jedné z mobilních aplikací.

Tímto svým jednáním ji měla způsobit celkovou škodu téměř 1,2 milionu korun.

Sedmačtyřicetileté ženě hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na osm let.