K požáru podkrovního bytu vyjelo šest hasičských jednotek

Požár v prostoru kuchyně nahlásili hasičům obyvatelé domu v karlovarské části města Drahovice. Hořet zde začalo v neděli 17. října krátce po jedenácté hodině dopoledne. Operační středisko vyslalo na místo události šest jednotek hasičů se sedmi cisternami a také se dvěma automobilovými žebříky.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Hořel totiž podkrovní byt v pátém patře. Podle oznamovatelů nebylo jasné, zda uvnitř bytu někdo nezůstal. Hasiči se tak zaměřili na důkladný průzkum hořícího bytu, zásah probíhal uvnitř budovy po schodišti a zároveň z výškové techniky. Všichni obyvatelé domu opustili své byty, celkem se evakuovalo 25 osob. Uvnitř bytu hasiči nikoho nenašli, požár je tak bez zranění. Uhašení plamenů trvalo několik desítek minut od příjezdu na místo, další čas si pak vyžádala důkladná kontrola všech míst pod střechou domu, kde hasiči s použitím termokamery hledali místa s vyšší teplotou. Evakuovaní obyvatelů domu se během dvou hodin mohli vrátit zpět do svých bytů, neobyvatelný je pouze byt, kde hořelo. Příčina požáru je v šetření, stejně tak výše škody.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Zasahující jednotky: HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 20 T815, AŽ 40 Iveco, TEA Iveco), HZS Sokolov (CAS 20 T815), JSDH Ostrov (CAS 20 Man), JSDH Chodov (CAS 30 T815, AŽ 30 Iveco), JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje