Noční prohlídky na Seebergu pokračují

Návštěvníci Seebergu si mohou o prázdninách vychutnat noční prohlídky hradu i nedalekého kostela svatého Wolfganga s kastelánkou. Letos na téma Gotika světská i sakrální. Další z komentovaných prohlídek je naplánována na sobotu 24. července od 21 hodin.

„Po loňské historii hradu ve druhé polovině 20. století se letos opět vrátíme do dob dávno minulých, kdy architektuře a umění vládla gotika, umělecký směr navazující na románský sloh, který už v nočních prohlídkách své místo měl,“ uvedla kastelánka hradu Seeberg Hana Cestrová.

Účastníci se dozvědí zajímavosti o slavných gotických stavbách a umělcích ve světě, gotice a jejích vrcholech v českých zemích a také tady na Chebsku. Gotika poznamenala také hrad a dala vzniknout kostelu Sv. Wolfganga, který v rámci noční prohlídky zájemci také navštíví.

Kostel svatého Wolfganga

„Nemusíte se bát, že se vrátíme do mnohdy nudných školních hodin dějepisu, určitě si povíme také něco o gotické módě a odívání, stravování a stolování a bude vás čekat také kvízová otázka na gotické téma,“ doplnila kastelánka.

Nezapomeňte si vzít sebou baterku na cestu kolem hradeb a také ke kostelu, který nelze při putování 15. stoletím opomenout.

Vstupné: 150 korun.

Rezervace míst: 351 011 990 / 607 878 398 seeberg@muzeumfl.cz