Opilý driftoval na odstavné ploše. Pak dostal smyk a naboural

S více než dvěma promile a zákazem řízení začal na odstavné ploše driftovat. Pak dostal smyk a naboural do plotu. Škoda na poškozeném automobilu a poničeném obrubníku a kovovém oplocení byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun.

V sobotu 27. února letošního roku došlo v odpoledních hodinách na odstavné ploše u fotbalového hřiště v Chodově k dopravní nehodě. Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy k té mělo dojít tak, že třiadvacetiletý mladík z Kynšperku nad Ohří měl s osobním vozidlem na odstavené ploše tzv. driftovat. Přitom měl dostat smyk a následně přejet betonový obrubník a přední částí automobilu narazit do kovového oplocení, které prorazil a vjel na hřiště. Poté se měl pokusit vycouvat, ovšem přitom opět narazil do kovového oplocení.

„Po příjezdu policejní hlídka lustrací zjistila, že třiadvacetiletý mladík má do května letošního roku zákaz řízení všech motorových vozidel. Poté se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,13 promile,“ doplnil mluvčí.
 
Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.