Vloupal se do nemocniční jídelny. Před vchodem už na něj čekali policisté

Vloupal se do karlovarské nemocniční jídelny. Napakoval se zbožím, ale svůj lup daleko nedonesl. Před vchodem už čekali policisté.

Koncem ledna tohoto roku před pátou hodinou ranní měl sedmačtyřicetiletý muž pomocí násilí vniknout do nemocniční jídelny v Karlových Varech. „Po jejím prohledání měl následně odcizit různé potraviny a kuchyňské náčiní,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová. „Při svém lupu byl vyrušen zaměstnancem a dal se proto na útěk. Nedoběhl daleko, neboť byl před budovou zadržen místní policejní hlídkou. Svým jednáním způsobil poškozené společnosti škodu za bezmála 20 tisíc korun,“ informovala.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci.

„Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se tohoto jednání dopustil v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID – 19 a čin byl tedy spáchán za stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí,“ doplnila mluvčí.