Hasiči vyjížděli o víkendu k nehodám, popadaným stromům i požárům

Hasiči vyjížděli o víkendu k nehodám, popadaným stromům i požárům. Celkem k pěti desítkám událostí, při kterých se zranili tři lidé.

Pět desítek událostí řešili během víkendu hasiči v kraji. I když v průběhu víkendu především ve vyšších polohách vydatně sněžilo, počasí se nijak výrazně na vyšším počtu událostí neprojevilo. Hasiči zasahovali u šesti dopravních nehod.

Bouralo se v Rotavě , kde se srazily dva autobusy, o kousek dál sjelo mimo vozovku nákladní auto. Vyjížděli také k Hazlovu, kde došlo k nehodě jedno osobní auto, u Dolního Žandova osobní auto s nákladním, v Nové Roli jedno osobní auto a u Františkových Lázní rovněž jedno osobní auto. Celkem se při těchto nehodách zranily tři osoby. V osmi případech pak hasiči vyjížděli odstranit popadané stromy, často pod tíhou sněhu. Takto zasahovali u Mariánských Lázní, Stanovic, Sokolova, Libé, Kolové, Rovné či Bečova. Ve třech případech pak likvidovali požár, v Dalovicích a Chebu se jednalo o menší požár v domech, v Březové pak hořel odpad v kontejneru.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje