Nechala se ošetřit, pak je okradla

Zvláštní vděčnost prokázala devětadvacetiletá žena. Nejprve se nechala v jednom sokolovském zdravotnickém zařízení ošetřit, pak měla personál okrást. Nyní jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osm let, neboť se takového činu dopustila za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání místní devětadvacetileté ženy, kterou obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Obviněná měla v neděli 6. prosince letošního roku navštívit v dopoledních hodinách s akutní bolestí zdravotnické zařízení v Sokolově. „Po ošetření lékařským personálem měla chvíli zůstat sama v ordinaci a právě toho využít,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Z kabelky volně odložené na komodě měla odcizit peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady i platební kartou. Po odchodu se měla obviněná okamžitě vydat do nedalekého obchodního domu. Tam měla provést dva nákupy. Jeden měla uhradit platební kartou, kterou nalezla v odcizené peněžence a druhý odcizenými penězi. Tímto svým jednáním měla jednatřicetileté ženě způsobit škodu téměř čtyři tisíce korun,“ uvedl.

Odcizené peněženky si žena okamžitě všimla a vše oznámila na tísňovou linku 158. Policisté se případem začali okamžitě zabývat. „Po několika minutách přišlo ženě na mobilní telefon upozornění, že její platební kartou bylo placeno v obchodním domě,“ upřesnil mluvčí s tím, se policisté okamžitě vydali na místo a v prodejně devětadvacetiletou ženu zadrželi.