Kriminalisté objasnili vraždu seniora. Obviněnému hrozí až výjimečný trest

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže z Ostrova, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Agresor už sedí ve vazbě. V případě odsouzení mu hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest.

Obviněný měl ve čtvrtek 20. srpna letošního roku v nočních hodinách vniknout s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch do rodinného domu v jedné menší obci na Karlovarsku. „Následně měl fyzicky napadnout 61letého majitele domu a přitom mu způsobit bodnořezné poranění v horní části těla,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Po tomto útoku mu měl z peněženky odcizit finanční prostředky a z místa odejít. Těžce poraněný cizinec byl po příjezdu zdravotní záchranné služby na místě ošetřen a následně převezen do Karlovarské krajské nemocnice, kde byl ve vážném stavu hospitalizován. V úterý 25. srpna 2020 cizinec svým zraněním bohužel podlehl,“ upřesnil.

Kriminalisté se od počátku případem intenzivně zabývali a začátkem října devatenáctiletého muže zadrželi. Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.