V Kyselce ožije příběh hraběte Mattoniho i areál bývalých lázní

Jak pokračuje záchrana areálu bývalých městských lázní v Kyselce u Karlových Varů mohou zájemci zjistit při příjemné procházce v obnovovaném areálu pod Bukovou horou. Komentovaná prohlídka se uskuteční v sobotu 8. srpna od 14 hodin.

„Vydáme se od altánku u bývalé restaurace k pavilonu Ottova pramene. Tam uvidí návštěvníci třeba obnovované krovy bývalé budovy nakládky a expedice a výsledky  prací, které postupně mění k lepšímu Mattoniho vilu a další památky,“ zve na výlet do Kyselky průvodce Josef Šorfa. Nově je v areálu občerstvení ve stánku na kolečkách. Chybět nebudou ani historky z minulosti spojené s areálem a Heinrichem Mattonim, který Kyselku proslavil po světě.

Sraz je u dřevěného altánku vedle budovy bývalé restaurace na příjezdu od Karlových Varů. Sedmdesátiminutová vycházka končí v Mattoni muzeu. Prohlídka je určena pro dospělé, ale trasu zvládnou děti od pěti let. Připraven je i malý bonus, pohádka o trpaslících. Organizátoři doporučují vzít s sebou  pohárek na ochutnávku Ottova pramene.