Už potřetí vyjížděli hasiči k ubytovně. Předchozí dva požáry byly založeny úmyslně

K nahlášenému požáru bývalého casina, dnešní ubytovny, vyjíždělo několik jednotek hasičů. Hořet začalo v chebské části města Dolní Dvory v noci z úterý na středu. Předchozí dva požáry byly podle vyšetřovatelů založeny úmyslně.

„Požár nahlásili svědci po jedenácté hodině v noci,“ informoval mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. „Na místo vyjely jednotky hasičů z I. stupně požárního poplachu. Po příjezdu vycházel z jedné části budovy kouř, ve chvíli, kdy hasiči zahájili hasební práce, došlo k prudkému plamennému rozhoření, které zasáhlo prostory pod střechou celé jedné poloviny objektu. Zároveň hasiči při průzkumu ostatních částí budovy našli další ohniska. Velitel zásahu tak požádal o posilové jednotky a vyhlášení II. stupně požárního poplachu. Celkem tak na místě zasahovalo devět jednotek hasičů. Během likvidace požáru bylo nutné rozebrat část střešní konstrukce, požár se šířil pod střechou budovy. Ubytovna byla v době požáru zcela prázdná, událost je tak bez zranění. Tři hodiny od nahlášení byl požár pod kontrolou, až do ranních hodin místo požáru hlídala policie,“ doplnil.

Ve středu v dopoledních hodinách se na místo vrátili hasiči na kontrolu a zároveň jako asistence pro vyšetřovatele požárů, který společně s policií na místě zjišťuje, proč v objektu začalo hořet. Příčina je tak v šetření, stejně tak výše způsobené škody.

U požáru tohoto objektu zasahovali hasiči v únoru roku 2014, kdy oheň způsobil čtyřmilionovou škodu. Příčinou bylo úmyslné zapálení. V dubnu roku 2010 zde hořelo poprvé, škoda se vyšplhala na dvacet milionů a příčinou bylo rovněž úmyslné zapálení.

Zasahující jednotky: HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7), HZS Aš (CAS 20 T815), HZSp SŽ Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 Scania), JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault), JSDH Kynšperk nad Ohří (CAS 20 T815, CAS 30 T815-7), JSDH Skalná (CAS 24 Man), JSDH Milíkov (CAS 30 T815), JSDH Hazlov (CAS 32 T815), JSDH Dolní Žandov (CAS 20 T815)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje