Z aut kradl pohonné hmoty. Policisté ho chytili při činu 

Krádež pohonných hmot může stát čtyřiatřicetiletého muže až osm let svobody. Chebští kriminalisté již zahájili mužovo trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání zločinu krádeže.

„Čtyřiatřicetiletý muž se měl v pátek 8. května vydat v odpoledních hodinách do jedné menší obce na Chebsku,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Tam měl následně ze zaparkovaného nákladního vozidla odcizit několik litrů pohonných hmot. Poté měl poničit nádrž u dalšího zaparkovaného automobilu a také z něj odcizit několik desítek litrů pohonných hmot. Přitom byl vyrušen kolemjdoucím mužem, kterého se zalekl a z místa utekl. Po několika minutách se ovšem na místo vrátil. Kanystr s odcizenou naftou už ale odvézt nestihl, protože na místo dorazili také policisté z obvodního oddělení Cheb – venkov, kteří ho okamžitě zadrželi,“ upřesnil.

 Nyní mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.