Chebem projde masopustní průvod

Masopustní průvod projde historickou částí Chebu. Organizátoři letos chtějí dát účastníkům prostor pro kreativitu, téma masky si každý volí sám. Sraz účastníků je u divadla v sobotu 29. února od 13.45 hodin.

„Akci pořádá stejně jako v minulých letech Muzeum Cheb společně s Městem Cheb, Západočeským divadlem, Městským dechovým orchestrem a Základní školou Jindřicha Jindřicha,“ uvedla tisková mluvčí Městského úřadu Cheb Simona Liptáková. „Sraz všech účastníků průvodu bude ve 13:45 hodin u Západočeského divadla. Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí průvod na svoji cestu městem ve 14 hodin. Při své cestě neporuší masky nepsané zákony masopustního veselí a před radnicí si vyžádají od představitelů města souhlas k průchodu přes náměstí. Průvod zakončí svojí cestu před muzeem, kde bude tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska,“ informovala.

K masopustnímu obveselení bude v mázhausu muzea po celé sobotní odpoledne vyhrávat kapela Kartáč. Na všechny, kteří přijdou, budou na nádvoří a v mázhausu čekat dobroty masopustních hodů. Chuťové pohárky potěší koláče, koblihy, perníky, něco ze zabíjačkových hodů a nápoje všeho druhu.