Peníze si vzal, střechu nedokončil

Chtěl opravit střechu, ale přišel o peníze. Řeč je o majiteli domu, kterému způsobil třicetiletý muž škodu téměř 65 tisíc korun.  V případě prokázání viny hrozí nespolehlivému muži trest odnětí svobody až na pět let.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže z Františkových Lázní, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěry.

„Ten se měl domluvit s šestapadesátiletým mužem z Chebska na opravě střechy na jeho rodinném domu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Od začátku října roku 2018 do konce tohoto roku měl ve čtyřech případech převzít od majitele finanční hotovost, kterou měl použít na nákup materiálu. Obviněný měl část materiálu koupit a začít s rekonstrukcí. V polovině prosince měl opravu ukončit a domluvené práce už nedokončit. Poté se ho měl majitel rodinného domu snažit kontaktovat prostřednictvím volání a SMS zpráv, ale obviněný muž na zprávy nereagoval, práci nedokončil a finanční prostředky si měl nechat pro svou potřebu,“ doplnil. Tímto svým jednáním měl způsobit škodu téměř 65 tisíc korun.