U Staré Vody havarovala dvě auta. Záchranáře zavolal systém eCall

U dopravní nehody dvou osobních aut zasahovali hasiči ve čtvrtek večer u Staré Vody na Mariánskolázeňsku. S voláním o pomoc pomohl systém eCall (eCall je projekt, který má umožnit rychlou pomoc motoristům, kteří se stali účastníky dopravní nehody). Dvě osoby si převzali záchranáři do své péče.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Ani jedno z havarovaných aut tento systém nemělo, u nehody ale zastavil svědek, který systém eCall aktivoval na svém vozidle ručně. Tím došlo ke spojení s operátorem tísňové linky 112 v Plzni, kdy právě díky systému eCall měl operátor automaticky k dispozici informace o volajícím, ale především přesné souřadnice GPS místa nehody. Hlasovým hovorem spuštěným zároveň v systému eCall pak svědek nehody upřesnil další informace z místa havárie.

Foto: HZS Karlovarského kraje

U nehody zasahovaly dvě jednotky hasičů, v péči záchranné služby skončily dvě zraněné osoby, hasiči se postarali o zajištění místa nehody, protipožární zabezpečení a únik provozních kapalin. Nehoda se stala na silnici č. 21 a provoz v místě nehody byl po dobu provádění záchranných a likvidačních prací omezen.

Zasahující jednotky: HZS Mariánské Lázně (CAS 20 T815), JSDH Dolní Žandov (CAS 24 T815)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje