Zloději kradli oblečení, potraviny i túje

Policisté objasnili krádeže na Chebsku i Sokolovsku. Zloději kradli na zahradě, v obchodě a na nádraží. Policisté všem pěti mužům sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť se krádeže dopustili v posledních třech letech opakovaně.

V prosinci minulého roku měl čtyřiadvacetiletý muž z Teplé přijít k rodinnému domu v Mariánských Lázních. „U oplocení rodinného domu si měl vyhlédnout zasazené okrasné túje. Po několika minutách jich měl nakonec pět odcizit a z místa odejít,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Svým jednáním měl majiteli způsobit škodu téměř dva tisíce korun.

„Pětadvacetiletý muž měl na začátku ledna letošního roku v nočních hodinách poničit na vlakovém nádraží v Chebu vchodové dveře do bufetu, do kterého následně vnikl. Z něj měl poté odcizit několik mléčných výrobků či alkoholických i nealkoholických nápojů,“ informoval mluvčí. Způsobil tím škodu tisíc korun.

Krádeže se měla dopustit také trojice mužů na Sokolovsku. „V polovině ledna letošního roku měla trojice mužů ve věku 19, 33 a 37 let vstoupit v ranních hodinách do obchodního domu v Sokolově. A z regálů měli brát doslova vše, co jim přišlo pod ruku. Odcizit měli například několik čokoládových výrobků, desítky pánských riflí či triček,“ upřesnil Jakub Kopřiva. Jednáním měla trojice mužů způsobit škodu téměř 15 tisíc korun.