Hasiči vyjížděli k požáru bývalé ubytovny. Budova byla naštěstí prázdná

Na domě v Nejdku začala v noci hořet střecha bývalé ubytovny. Budova byla naštěstí prázdná. K události, která se stala v pondělí 20. ledna kolem čtvrté hodiny ranní vyjíždělo několik hasičských jednotek.

„Jednotky z druhého stupně požárního poplachu vyslalo operační středisko hasičů k požáru střechy bývalé ubytovnu v Nejdku na Karlovarsku,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. „Hlášení o požáru přijali hasiči před čtvrtou hodinou ranní. Nebylo zřejmé, zda jsou v hořící ubytovně nějaké osoby, na místo tak bylo povoláno více jednotek hasičů včetně evakuačního autobusu, informována byla také záchranná služba. První hasiči na místě události potvrdili, že se požár zasáhl velkou část střechy domu, průzkumem bylo zjištěno, že objekt je zcela prázdný a aktuálně neslouží pro ubytování. Do jedné hodiny od nahlášení měli hasiči požár pod kontrolou, dohašování pak trvalo až do dopoledních hodin. Plameny poškodily konstrukci střechy, na okolní objekty se ale nerozšířily,“ upřesnil.

V dopoledních hodinách zůstala na místě jedna jednotka hasičů pro vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek v trámech a jako asistence pro vyšetřovatele požárů. Výše škody a příčina požáru je v šetření.

Zasahující jednotky: HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 20 T815, AŽ 40 Iveco), HZS Sokolov (CAS 20 Scania, AŽ 30 Iveco), HZS CHZ Sokolov (evakuační autobus), JSDH Nejdek (CAS 15 Man, AŽ 30 MB), JSDH Pozorka (CAS 24 Praga), JSDH Chodov (CAS 20 T815), JSDH Nová Role (CAS 20 Renault), JSDH Rotava (CAS 20 T815), JSDH Potůčky (CAS 20 Scania)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje