Hasiči vyjížděli k několika požárům od zábavní pyrotechniky

Stejně jako během Vánoc ani oslavy příchodu nového roku pro hasiče klidné nebyly. Vyjížděli k požárům, zranění i záchraně osoby.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Během silvestrovských oslav vyjížděli hasiči v Karlovarském kraji k 23 událostem. Z toho počtu bylo 19 požárů. „Vše začalo již v podvečerních hodinách poslední den uplynulého roku, kdy hasiči z Chebu likvidovali požár stromu,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. „V Aši začal hořet kontejner na papír, hasiči požár zlikvidovali, podle velitele zásahu policie na místě zajistila tři osoby, které se přiznaly k zapálení kontejneru zábavní pyrotechnikou. V Sokolově, Aši a Horním Slavkově hasiči poskytli technikou pomoc, v Karlových Varech vyjížděli společně se záchrannou službou k záchraně osob s přístrojem AED. Ostatní události během večera, noci a ranních hodin první dne nového roku již byly pouze požáry. V Karlových Varech, Ostrově a Chodově hořel odpad u popelnic, do Jenišova vyjížděl vyšetřovatel požárů k popálené osobě od zábavní pyrotechniky. První požár po půlnoci řešili hasiči u Nejdku, kde hořel strom. Jen několik minut po půlnoci vyjížděli hasiči ke dvěma požárům domů, v Chodově zalétla zábavní pyrotechnika na balkon bytového domu a způsobila požár věcí na balkoně, kouř ani plameny se dál do domu nerozšířili. V Ostrově zábavní pyrotechnika způsobila požár zateplení pláště domu, ani zde se oheň nerozšířil,“ upřesnil.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Zbytky hořící zábavní pyrotechniky likvidovali po půlnoci hasiči v Ostrově, Chebu či Aši, k požáru odpadu v kontejneru vyjížděli hasiči v Horním Slavkově či Habartově, v Kraslicích zasahovali u požáru sazí v komíně. Přesné škody způsobené požáry zatím vyčísleny nejsou, zranění si vyžádala pouze událost v Jenišově.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje