Zmlátil cestujícího v autobuse. Hrozí mu až tříleté vězení

Nastoupil do autobusu a hned začal spolucestujícímu nadávat. Když mu došla slova, přišly ke slovu pěsti.  Devětačtyřicetiletý agresor si již vyslechl od karlovarských policistů podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

„Takového jednání se měl dopustit ke konci listopadu letošního roku v odpoledních hodinách v Karlových Varech,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová. „Potom, co nastoupil do autobusu, měl fyzicky napadnout o šest let mladšího muže. Toho měl nejprve slovně urážet a následně ho napadnout opakovanými údery pěstí do obličeje, kterým se napadený muž vzápětí bránil. Po okřiknutí řidičem napadený spolu se svou přítelkyni autobus opustili. Podezřelý muž ho měl ještě při vystupování kopnout. Poškozený muž při napadení utrpěl zranění, se kterým musel vyhledat lékařské ošetření,“ doplnila.

V páchání trestné činnosti není podezřelý žádným nováčkem. Uvedeného protiprávního jednání se dopustil i přesto, že byl za stejný trestný čin již v minulosti potrestán nebo odsouzen Okresním soudem v Karlových Varech. Nyní mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.