Prodával pervitin a marihuanu. Teď mu hrozí až deset let za mřížemi

Na Chebsku prodával marihuanu a pervitin. Teď už sedí ve vazbě. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněný si měl od konce minulého roku do prosince tohoto roku opakovaně obstarávat drogy pervitin a marihuanu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Ty měl poté prodávat či poskytovat za různé protislužby pravidelně devíti lidem převážně z Chebska. Například sedmadvacetileté ženě měl drogu pervitin prodat od letošního září do prosince v nejméně čtyřiceti případech. Další osoby si od něj měli drogy kupovat i několikrát v týdnu. Několika svým zákazníkům měl drogy poskytovat bezplatně například za odvoz či osobní ochranu,“ doplnil.

Policisté osmačtyřicetiletého muže zadrželi. Při prohlídce u něj byly zajištěny drogy pervitin a marihuana.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.