Na adventní trh jsou návštěvníci zváni do chebského muzea

Stejně jako v minulých letech i v tom letošním připravuje Muzeum Cheb na sobotu před první adventní nedělí již jednadvacátý muzejní adventní trh. Pracovníci muzea se už teď těší na tradiční milé setkání s těmi, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí, s těmi, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu a nákupům. Těm všem patří srdečné pozvání do muzea na sobotu 30. listopadu v době od 10 do 17 hodin.

Více fotografií z minulého ročníku zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/4898731

V Muzeu Cheb od srpna 2019 probíhají rekonstrukční práce, přesto však muzejní pracovníci nechtějí návštěvníky ochudit o oblíbenou akci, kterou je již přes dvacet let Adventní trh v muzeu. Bude se sice konat, stejně jako tomu bylo před velikonočními svátky, pouze v části expozice, návštěvníci si přesto přijdou na své.

Čekat na ně bude řada zastavení věnovaná tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků. V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření a návštěvníci jako každoročně ochutnají něco z tradičních vánočních jídel.

Více fotografií z minulého ročníku zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/4898731