Na tržnicích našli policisté a celníci zboží za miliony

Padělky za zhruba 10 milionů korun objevili policisté spolu s celníky a Českou obchodní inspekcí v uplynulých dnech na šesti tržnicích Karlovarského kraje. Více než osmdesát policistů kontrolovalo asijské tržnice v příhraničních oblastech kvůli drogám i padělanému zboží. Během akce zkontrolovali 350 osob. Česká obchodní inspekce zabavila padělané zboží za zhruba 10 milionů korun. Kontroly prováděli policisté z pořádkové, dopravní a cizinecké policie včetně psovodů se služebními psy.

Foto: Policie ČR

„Během rozsáhlé součinnostní akce se podařilo zkontrolovat téměř 350 osob a přes 130 vozidel. Jeden z cizinců se neprokázal platným dokladem totožnosti. A jeden z řidičů dokonce řídil vozidlo bez řidičského oprávnění,“ informovala policejní mluvčí Karlovarského kraje Kateřina Krejčí.

Česká obchodní inspekce zajistila kolem 2300 kusů padělků.

Foto: Policie ČR

„Škoda na zabavených věcech je předběžně odhadnuta na částku přes 10 milionů korun. Živnostenský úřad zjistil téměř 50 pochybení, kterými se bude dále zabývat. Také hasičský záchranný sbor zjistil během kontrol přes 30 závad, které bude řešit. Celní úřad zajistil přes 120 kusů zboží v hodnotě téměř 300 000 korun,“ poznamenala Krejčí.

VID