Na návštěvníky výstavy čekalo 341 druhů hub

Návštěvníci nejen z našeho regionu, ale i ze vzdálenějších míst, si nenechali ujít tradiční výstavu hub v Mariánských Lázních. A že bylo na co koukat. Vystaveno bylo v prostorách CHKO Slavkovský les 341 druhů hub jedlých, nejedlých i jedovatých.

Více fotografií z akce zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5653328

„Výstavu jsme zvládli zásluhou aktivního jádra klubu v počtu 16 členů, někteří obětovali týden dovolené, aby bylo exponátů co nejvíce. Svými nálezy přispěli i přátelé klubu, za což jim děkujeme,“ uvedl bývalý předseda Mykologického klubu Slavkovský les Jiří Pošmura.

Za dva dny přišlo skoro 1000 návštěvníků nejen zhlédnout pestrou výstavu, ale mnozí si přišli také pro radu.
„Účastníci výstavy mohli vidět zajímavé druhy hub, například trsnatec lupenitý, korálovec bukový, vějířovec obrovský, lošákovec palčivý, boltcovitku měcháč písečný, mísenku oranžovou, lesklokorku lesklou, hřib přívěskatý, masenku lišejníkovou a poprvé vystavovanou pečárku Bohušovu a rosolovku červenou,“ informoval Jiří Pošmura. Samozřejmě se účastníci výstavy tradičně věnovali oblíbeným hřibovitým houbám, kterých bylo naštěstí dost.

Více fotografií z akce zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5653328

Součástí výstavy byl i badatelský koutek pro děti, kvíz nebo třeba skrývačky hub, za které ratolesti dostaly malou sladkou odměnu.

Na výstavě byly zásluhou Ekocentra Cheb k dispozici binokulární mikroskopy, takže bylo možné zhlédnout krásu hub v detailu.

„Nechyběla ani tradiční ochutnávka houbových specialit, výrobků našich členů, například salát, pečenáče, veganská nádivka, houby naložené ve sladkokyselém nálevu a tatarák. Návštěvníci ochutnávku velmi ocenili a brali si recepty na kulinářské výrobky,“ upřesnil bývalý předseda.

Některé vystavované houby budou použity pracovníky CHKO pro další vzdělávání v příštích dnech.